Představte si, že stojíte uprostřed lesa. Skrz koruny nad vámi sem proráží jen část denního světla, zlaté mlhavé kužely dopadající na zem se rozpíjí ve směsi jehličí a hlíny, hub a kořenů. 

Právě jste vstoupili do prostorové instalace Wood.Wide.Web, navržené ecodesignovým studiem Balance is Motion. Instalace, která promlouvá ke všem pěti smyslům a ukazuje, že podobně jako v lese, je i mezi lidmi spolupráce nezbytná. Staňte se na chvíli součástí lesního ekosystému. Poslouchejte tajnou hudbu rostlin, o kterou se postará hudební projekt PlantBient, kombinující zvuky generované rostlinami s těmi lidskými. Light designérka Gabriela Procházka vdechne život textilní struktuře skrze hru světla a projekce. Les je řadou kmenů posetých kapkami deště a smůly, ódou na takové prostředí bude občerstvení a drinky, které připraví Piknikon. Teď se zkuste na chvíli soustředit. Natáhněte ruce a ponořte holou kůži do půdy. Dost možná, že jen co se půdy dotknete, ucítíte něco, co vás přesahuje. 

Read more

21.5. 2019 - Presentation by a famous Czech architect Petr Kolar followed by an unformal afterpart at Holport yard. 

Read more

14th June 2018 - This June we organized already third summer design exhibition HOT - Holport Outdoor Tour. It was called HOT ISLAND, because the idea was to change the whole Holport yard into a tropical resort. Konsepti introduced news from summer furniture collections of brands Kettal, Tribú, Moroso, Extremis or Röshults. Lasvit introduced a new set of glassware by New York design studio Yabu Pushelberg. The design of the island was created by famous Czech architect Petr Kolar from ADR studio. 

Read more